W dniach 25-26 listopad 2015 roku w Samorządowym Centrum Kultury w Sarbinowie odbyło się szkolenie  pt.: „Praktyczna wiedza o domowych instalacjach fotowoltaicznych” skierowane do osób indywidualnych. Z ramienia firmy Europrof Consulting Centrum Szkoleń i Doradztwa z Katowic zajęcia poprowadził  Grzegorz Olechowski trener, który od wielu lat zajmuje się profesjonalnymi szkoleniami w zakresie produktów i aspektów technicznych z dziedziny fotowoltaiki.

25-2611_04

 

Zadaniem pierwszego dnia szkolenia było odpowiedzenie na pytania, które nurtują osoby pragnące pozyskiwać energię ze słońca tj.: „Dlaczego warto?”; „Jakie są regulacje prawne odnośnie instalacji fotowoltaicznych”;  „Jakie rozróżniamy moduły fotowoltaiczne i na co zwrócić uwagę?”; „Jakie są sposoby montażu instalacji  w zależności od rodzaju dachu?” oraz „ Jakie są najczęściej popełniane błędy przy projektowaniu i wykonaniu instalacji PV ?”.

W trakcie szkolenia przybyłe osoby dzięki przedstawicielom Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Koszalinie mogły  zapoznać się z możliwościami sfinansowania przydomowej instalacji fotowoltaicznej z programu PROSUMENT.

W drugim dniu szkolenia uczestnicy zapoznali się z działaniem modelowej instalacji fotowoltaicznej znajdującej się w Transgranicznym Centrum Edukacji Ekologicznej oraz mogli obejrzeć trzy rodzaje modułów fotowoltaicznych.

25-2611_06

25-2611_08

25-2611_07

25-2611_10

Podczas zajęć warsztatowych w sali komputerowej zainteresowane osoby, na podstawie własnych danych, mogły przeprowadzić analizę opłacalności i zaprojektować instalację fotowoltaiczną za pomocą dedykowanej do tego celu aplikacji komputerowej. Potencjalni inwestorzy mieli również możliwość porozmawiać z przedstawicielami firm oferujących systemy fotowoltaiczne.

 25-2611_05