1 -7 kwietnia to Tydzień Czystości Wód, którego celem jest zwrócenie uwagi na konieczność czystości wód. W tym czasie w Transgranicznym Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie odbywały się zajęcia edukacyjne na temat ochrony Morza Bałtyckiego, w których uczestniczyły pięciolatki z Przedszkola nr 3 w Koszalinie.
Przedszkolaki podczas swojej wizyty w Centrum poznały podstawowe informację na temat Bałtyku oraz odpowiedziały sobie na pytanie „Czy Morze Bałtyckie jest słodkie czy słone oraz dlaczego?”.

Dzieci dowiedziały się jakie organizmy żyją w Morzu Bałtyckim, a także wzięły udział w warsztatach plastycznych – każde z nich zrobiło swój własny mały morski ekosystem z użyciem materiałów odpadowych.
Druga część zajęć odbywała się w terenie – pięciolatki uczestniczyły w grze terenowej „Poznajemy zagrożenia i skarby Morza Bałtyckiego”, podczas której poruszały się zgodnie ze wskazówkami z mapy i szukały baloników z tablicami przedstawiającymi rodzaje zanieczyszczeń Bałtyku.

Po dotarciu do ostatniego punktu dzieci dowiedziały się jakie są skarby Morza Bałtyckiego, a następnie szukały swoich własnych – muszelek i niezwykłych kamieni na plaży.
Podczas zajęć nikomu nie schodził uśmiech z twarzy.

DSCF4692