Wrzesień i październik w Transgranicznym Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie to miesiące poświęcone ekologicznemu stylowi życia. Prawie codziennie odbywają się tu zajęcia edukacyjne pt. „Żyje ekologicznie – nie szkodzę środowisku” przeznaczone dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, które realizowane są w ramach projektu pn. „VII Ekologiczny Festyn Rodzinny „Radew – energia życia” i dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Podczas pierwszej części zajęć dzieci poznają zagadnienia związane z ekologicznym stylem życia: oszczędzaniem wody i energii, zdrowym odżywianiem, aktywnością fizyczną, świadomym konsumpcjonizmem oraz segregacją i recyklingiem odpadów. Druga część to zajęcia plastyczne. Starsze dzieci robią z plastikowych butelek po napojach recyklingowe cudaczki – zwierzaki, pojazdy, ludziki, roboty, rakiety. Natomiast maluchy pracują nad dwiema twarzami ziemi: smutną – ciemną i zaśmieconą przez odpady oraz wesołą – pełną barw i kwiatów.

Do tej pory (na dzień 8.10.2015 r.) w zajęciach uczestniczyło sześć grup dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Koszalinie (klasy I-III); przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Będzinie, z Przedszkola Gminnego w Sianowie, z Niepublicznego Przedszkola „Happy Days – Szczęśliwe Dni” w Koszalinie, z Przedszkola „Happy Days – Szczęśliwe Dni” w Starych Bielicach, a także starsze dzieci z klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Gryficach oraz z Zespołu Szkół im. Ludzi Morza w Mścicach.

Przed nami jeszcze wiele grup i pracy nad promocją ekologicznego stylu życia wśród młodszych i starszych dzieci odwiedzających Transgraniczne Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie.

08.10.2015 Żyję ekologicznie – nie szkodzę