6 sierpnia w czwartek już od samego rana Samorządowe Centrum Kultury w Sarbinowie „pękało w szwach”.
W godzinach porannych, jak co tydzień, odbyły się warsztaty dla najmłodszych. Dzieci najpierw robiły pszczoły z małych plastikowych butelek, a później, razem z rodzicami i opiekunami, zabraliśmy się do pracy nad „Recyklingowym ogrodem”, który powstał dzięki dofinansowaniu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
w Szczecinie. Uczestnicy warsztatów najpierw tworzyli kolorowe doniczki ze śmieci, które pozyskane zostały podczas „X Regionalnej Akcji – Sprzątamy wokół naszych jezior i rzek”, aby następnie posadzić w nich kwiaty. Za doniczki posłużyły nam przede wszystkim plastikowe butelki, które zamieniły się w świnki, misie i króliczki, a to wszystko z okazji „Dnia pszczoły”, który miał miejsce 8 sierpnia.
W godzinach południowych do SCK w Sarbinowie zaczęli zjeżdżać się twórcy ludowi, którzy prezentowali swój kunszt i rozpoczął się kiermasz rękodzielniczy. Ostatnią atrakcją czekającą na odwiedzających Samorządowe Centrum Kultury, był występ zespołu pieśni i tańca „Ziemia Bobolicka”, który jest wielokrotnym laureatem przeglądów zespołów folklorystycznych.
W trakcie trwania pikniku każdy mógł zwiedzić sale edukacyjne Transgranicznego Centrum Edukacji Ekologicznej i dowiedzieć się między innymi ile produkuje gazów cieplarnianych, jak dużo zużywa wody oraz jaki jest jego poziom konsumpcji zasobów naturalnych w zależności od prowadzonego stylu życia. Dla najmłodszych największą atrakcją w TCEE były gry interaktywne, które uczą dzieci jak właściwe segregować odpady.
Wszyscy bawili się doskonale.

06.08.2015 Dzień pszczoły i Recyklingowy ogród