Pracownicy Transgranicznego Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie nie mieli ferii zimowych w tym roku, dla nich to był pracowity okres.

W każdy poniedziałek od 10 do 15 na Leśnej 2 w Sarbinowie otwarty jest bezpłatny punkt konsultacyjny na temat fotowoltaiki i energii słonecznej.

2 i 9 lutego w TCEE odbywały się zajęcia edukacyjne dla osób indywidualnych, na które mógł się zgłosić każdy chętny „Mały Przyjaciel Przyrody”, który chciał zgłębiać razem z nami tajniki ekologicznego stylu życia.

6 luty to DNI OTWARTE Centrum. W ten dzień nastąpiło otwarcie wystawy fotograficznej „Zakochać się w fotografii”, wszystkie prace zostały wypożyczone z Pałacu Młodzieży w Koszalinie i powstały w ramach konkursu „Człowiek, świat, przyroda”. Oprócz tego podczas Dnia Otwartego TCEE dzieci mogły wziąć udział w recyklingowych warsztatach i grze terenowej promującej obszary wodno-błotne. Każdy mógł obejrzeć film o obszarach Natura 2000 w powiecie koszaliński i zwiedzić multimedialne centrum edukacji.

 

 

DSCF3947

DSCF3940

Podczas ferii Transgraniczne Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie odwiedziły także dzieci z Sołectwa Stare Borne oraz dzieci ze świetlic z terenu gminy Będzino.

Wszyscy podczas pobytu w TCEE bawili się doskonale i wyszli z naszego Centrum z większą wiedzą na temat ochrony środowiska.

DSCF3959

DSCF3958

DSCF3957

DSCF39562215

DSCF3954

DSCF3953 DSCF3952