Komisja konkursowa 20 października br. oceniła prace w konkursie plastycznym dla szkół podstawowych „Energia słońca, wody i wiatru”. Konkurs został przeprowadzony w ramach szerszego projektu pn. Sarbinowska Akademia Energii Odnawialnej, który dofinansowany został przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
Laureatami konkursu w kategorii klas I-III szkół podstawowych zostali:
- Michalina Mordas – SP w Boninie (I miejsce),
- Milena Kaniewska – SP nr 7 w Koszalinie (II miejsce),
- Daria Nagła – SP w Polanowie (III miejsce).
Wyróżnienie otrzymały Zuzanna Idzi ze Świetlicy Wiejskiej w Rzeczycy Wielkiej oraz Martyna Glaner z SP nr 7 w Koszalinie. Dodatkowo wyróżnione zostały prace:
- Michała Walczaka – SP nr 7 w Koszalinie,
- Patrycji Socha – SP nr 10 w Koszalinie,
- Kingi Ciecierskiej – Świetlica Wiejska w Rzeczycy Wielkiej,
- Doroty Subel – SP nr 7 w Koszalinie,
- Filipa Furmana – SP nr 7 w Koszalinie,
- Diany Dolińskiej – SP nr 7 w Koszalinie,
- Oliwii Leonowicz – SP w Dunowie.
W drugiej kategorii konkursu, dla klas IV-VI najwyżej ocenione zostały prace:
- Doriana Kosa – SP w Dobrzycy (I miejsce),
- Mai Rolbieckiej – ZSS w Koszalinie (II miejsce),
- Adriana Lisieckiego – SP nr 10 w Koszalinie (III miejsce),
Komisja w drugiej kategorii przyznała dwa wyróżnienia: Zuzannie Todorowskiej z SP w Tymieniu oraz Alicji Kotarba z SP w Świeminie.
Oficjalne ogłoszenie wyników konkursów i wręczenie nagród nastąpi 04 listopada br. podczas konferencji „Praktyczne zastosowanie odnawialnych źródeł energii”. Organizatorzy składają serdeczne gratulacje autorom nagrodzonych prac oraz ich opiekunom.